حدود قیمت: از تا

مقایسه املاک

170,000تومان/روزانه

توضیحات

اجاره روزانه آپارتمان مبله در قم-کد ۱۴۰۱

اجاره روزانه آپارتمان مبله در قم-کد ۱۴۰۱ این آپارتمان مبله در قم قرار دارد. این آپارتمان مبله قم دارای یک اتاق خواب است که در آن یک تختخواب دونفره قرار دارد.همچنین به تعداد میهمانان اضافی رختخواب در اختیارشان قرار میگیرد.از دیگر امکانات این منزل مبله قم می توان به تلویزیون،آشپزخانه مجهز به سیستم پخت وپز،یخچال،اجاق گاز،ظروف آشپزخانه نام برد.این آپارتمان مبله فاقد پارکینگ میباشد.آپارتمان مبله یکخوابه ابتدای بلوار بهار قم واقع است. فاصله این آپارتمان مبله تا حرم حضرت معصومه ۱۰ دقیقه با ماشین است. آپارتمان مبله قم فاقد پارکینگ و آسانسور می باشد.

آشنایی با شهر قم

اجاره روزانه آپارتمان مبله در قم-کد ۱۴۰۱این استان با یک شهرستان، چهاربخش، ۹ دهستان و ۲۵۶ روستا به جهت همجواری با کویر مرکزی از آب و هوای بیابانی و نیمه بیابانی برخوردار است. یافته‌های باستان‌شناختی حاکی از آن است که منطقه قم حداقل از هزاره پنجم قبل از میلاد مسکونی بوده است.

به استناد آثار و اشیاء بازمانده و صراحت متون تاریخی، قم در پیش از اسلام، شهر معتبر و نسبتا بزرگی بوده است.

با ورود اسلام به ایران شهر قم با سرعتی شگرف توسعه یافت و به شکل یک سرزمین نیمه خودمختار در طول حکومت خلفای بنی‌امیه و بنی‌عباس، درآمد. و با آمدن و وفات و دفن حضرت معصومه(س) در این شهر که باعث شرافت و منزلت این دیار شد، اهمیتی به سزا یافت.

اجاره روزانه آپارتمان مبله در قم-کد 1401
اجاره روزانه آپارتمان مبله در قم-کد ۱۴۰۱

وجه تسمیه شهر قم

اجاره روزانه آپارتمان مبله در قم-کد ۱۴۰۱ اسامی شهر قم نامی است آشنا که در کلام اهل بیت علیهم السلام و کتب تاریخ نویسان معروف جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است؛ اما اینکه نامگذاری این سرزمین در چه زمان بوده است و چه کسی این شهر مقدس را بدین نام خوانده است، ما را به کنکاش پیرامون نام قم و سبب این نامگذاری می کشاند.

در ادامه

احمد بن ابی عبدالله برقی می نویسد: ‌شهر قم را از برای آن قم نهادند که در ابتدای حال ،‌ محل جمع شدن آب بوده است و هیچ رهگذری برای عبورنداشته است و در طرف آن انواع گیاه و سبزه پدید آمده است و در ( زبان ) عرب جمع شدن آب را قم گویند.

در جای دیگر آمده است: بر اثر جمع شدن و رویش علفزارها (در این سرزمین) صحرا نشینان در آن نقطه تجمع کردند و چادرهایی برای سکونت بنا نموده اند که به آن خانه ها و چادرها « کومه می گفتند با گذشت زمان کومه را مخفف کردند و کُم‌ گفته و سپس معرب (به تلفظ عربی) کردند و قم خواندند.

همچنین وجه دیگری در این باره ذکر کرده اند: اینکه کُم به وسیلة اشعری ها از کمندان (‌که یکی از قریه های تشکیل دهنده شهر قم بود )‌ گرفته شده و به منظور تخفیف در تلفیظ آن ، قسمت دوم آن را حذف کرده و کُم نامیدند و کاف را تبدیل به قاف نمودند و گفتند قم.

اما قم تنها یک مکان و سرزمین جغرافیایی خاص نیست که آن را در لابلای کتب جغرافی‌دانان یا تاریخ نویسان جستجو کرد ؛ بلکه مکانی مقدس و الهی است. از این رو لازم است برای جستجوی علت نامگذاری آن به کلام گهربار اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام رجوع کنیم و از دانش و سخن آنان بهره بگیریم.

صفوان بصری، از امام صادق علیه السلام نقل می کند که امام علیه السلام به من فرمود: آیا می دانی چرا قم را قم نامیدند ؟ در جواب گفتم:‌ خداوند و رسول او و شما بهتر می دانید.

اجاره روزانه آپارتمان مبله در قم-کد 1401
اجاره روزانه آپارتمان مبله در قم-کد ۱۴۰۱

#قم#بهترین#آپارتمان مبله#رزرو هتل#سوئیت مبله

آدرس

 • آدرس: پل حجتیه
 • شهر: قم
 • استان: قم
 • محله: حجتیه
 • کشور: Iran

جزئیات

بروزرسانی شده در مارس 18, 2020 در 2:22 ب.ظ

 • کد ملک: 1401
 • قیمت: 170,000تومان/روزانه
 • اتاق خواب: 2
 • حمام و سرویس بهداشتی: 1
 • نوع ملک: آپارتمان, سوئیت
 • وضعیت ملک: اقامتگاه های اقتصادی, اقامتگاه های تخفیف دار

اطلاعات تماس

تهران دلوکس افشار
تهران دلوکس افشار
0218867395702188673957
Facebook Twitter Linkedin Google Plus Youtube

پرسش در مورد این ملک

املاک مشابه


بدون نظر ( 0 از 5 )

  Call Now Button